World of TanksWorld of Tanks je hra žánru MMORPG vyvíjená firmou Wargaming.net, ve které hráč hraje z pohledu třetí osoby či řidiče a střelce tanku. K dispozici jsou vozidla a prototypy převážně z období druhé světové války a začátku studené války. Hraje zde více než 70 milionů hráčů. Tato hra před několika měsíci vyhrála celosvětovou soutěž “Golden Joystick”.

RC modely jsou zmenšeniny aut, lodí, nebo letadel. 

Hra

Wargaming.net provozuje 6 herních serverů podle geografického umístění: ruský (spuštěn jako první, 7 clusterů), evropský (2 clustery), severoamerický (2 clustery), čínský (2 clustery), korejský a vietnamský. Hra funguje na modelu free-to-play, samotné hraní je zdarma, ale lze za peníze koupit prémiový účet (zvyšující výnosy z každé bitvy), speciální tanky (tzv. prémiové), kvalitnější náboje, kamufláž aj. Po registraci dostává hráč zdarma sérii základních tanků a je mu umožněno vyjet se zvoleným do bitvy. Bitva je (typicky) souboj 15 proti 15 tanků, na jejímž konci je vyhodnocena účast každého na bitvě a je odměněna patřičným obnosem kreditů (herní měna) a zkušeností. Tyto kredity pak hráč může investovat do nových tanků, na které ovšem musí mít dostatek zkušeností, nebo na nákup munice, vybavení tanků aj. Hratelných tanků za sedm národů (Sovětský svaz, nacistické Německo, Spojené státy americké, Francie, Čína, Británie a Japonsko) je připraveno více jak 260 (a nabídka neustále roste), ale přístup k nim je omezen přes kariérní postup. Tanky jsou rozděleny jak podle národů, tak podle charakteristiky (lehký tank, střední tank, těžký tank, stíhač tanků, artilerie) tvořící vývojovou větev, kterou hráč může za získané zkušenosti postupně odemykat. Většina tanků má různé druhy děl, pásů, radií či motorů, které je rovněž možné za zkušenosti získávat a zároveň namontovat.Mapy

Bitvy probíhají na více jak dvaceti různých mapách, které připomínají skutečné scenérie, ale i místa bitev, např. Prokhorovka. Cílem každé bitvy je vyhrát, to lze docílit buďto zničením všech nepřátelských tanků, nebo obsazením obsazovacího bodu v nepřátelské základně. Verze 0.7.4 přinesla dva nové herní módy: Assault a Encounter. V módu Assault (útok) kde jedna strana dobývá druhou, které stačí se pouze bránit. V módu Encounter (střetnutí) obě strany soupeří o jeden bod na mapě. Tyto módy jsou aktivovány pro různé mapy podle jejich charakteristiky a hráči se na ně dostávají náhodně. Ovšem tyto mody map se dají vypnout..

Typy Bitev

Hra obsahuje 5 rozdílných typů bitev.

Náhodné bitvy
Týmové bitvy
Bitvy Rot
Speciální bitvy
Historické bitvy

V náhodných bitvách proti sobě stojí 15 hráčů na každé straně, tento typ bitvy je nejhranější, umožňuje až 3 hráčům vstoupit do jedné samé bitvy pomocí Čety. V týmových bitvách proti sobě stojí 5 až 7 tanků na každé straně, maximálně však tier VIII x 5. Historické bitvy jsou posledním přidaným typem (V patchi 9.0). Utkávají se zde pouze tanky, které opravdu bojovaly za Druhé světové války, prozatím se historických bitev mohou účastnit pouze Sovětské, Německé a Americké tanky. Speciální bitvy jsou určeny pro zkušenější hráče a jsou pouze tyto 3 typy: Klanové války (CW) o provincii (v budoucnu i ochrana Klanového opevnění), Turnaje (např. Fun Cap) a jsou pro samostatně sestavené týmy. 3. typem Speciálních bitev jsou Utkání (neboli Šampionáty), určené pro setkání profesionálních WoTkařů a jsou o velké množství zlaťáků či o faktické peníze. Šampionáty a Turnaje pořádá WarGaming, CW pořádá klan, v němž je hráč. CW může WG pouze pozastavit a vytvořit předem oznamovanou 2. mapu kvůli zvláštní WoT akci či Tažení klanových válek (např. 3. tažení – Svět v plamenech). Od roku 2014 se v WoT nacházejí v garážích jednou za čas Speciální provizorní tanky kvůli zvláštním akcím (např. Dělostřelectvo moždíř tier 1 – Karl jako upozornění na Update 9.0 – zlepšení grafiky či od poloviny června 2014 T – 62 A Sport díky mistrovství světa ve fotbale) včetně zvláštních vlastních map.

Statistiky

Hra zaznamenává úspěchy každého hráče ve formě statistik, např. počet odehraných her, počet zničených nepřátelských vozidel nebo přesnost střelby. Za mimořádně úspěšnou bitvu může být hráč odměněn medailí, např. Top Gun (Válečník) za 6 a více zničených tanků v průběhu bitvy nebo Invader (Útočník), pokud je hráč schopen sám obsadit alespoň 80 % obsazovacího bodu. Za mimořádně úspěšné bitvy může být hráč oceněn medailí nesoucí jméno skutečných tankových es druhé světové války.


Reklama:


Online seznamka Seznamte.se - ta nejlepší internetová seznamka!
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!