WebgamesWebgames jsou počítačové hry, které si můžeme zahrát na internetu, přímo ve svém internetovém prohlížeči. Nemusíme si tak nic stahovat a můžeme si je zahrát hned bez dlouhého čekání. Většinou jsou tyto hry zcela zdarma, na druhou stranu se jedná obvykle spíše o jednodušší hry. Webgames najdeme na internetu na mnoha specializovaných webových portálech, které se na tyto hry zaměřují. Některé obsahují opravdu velké množství těchto her a někdy se jedná až o tisíce různých titulů. Většinou jsou webgames určené jen pro jednoho hráče, ale existuje i celá řada jednoduchých her pro dva nebo více hráčů. Hrát můžeme tyto hry sami proti počítači nebo sami za sebe, kdy se snažíme dostat co nejdál nebo překonat nejvyšší skóre, další alternativou jsou pak herní portály, kde se jejich hráči mohou zaregistrovat a měřit tak síly mezi sebou a bojovat o co nejlepší postavení v žebříčku hráčů. Některé herní portály pak  nejlepší hráče odměňují i cenami.

Co potřebujeme ke hraní webgames?

Abychom si mohli zahrát webgames, potřebujeme k tomu klasický stolní počítač nebo notebook. Hry se většinou ovládají klávesnicí nebo myší, ale některé umožňují i dotykové ovládání a ty si můžeme zahrát třeba na tabletech. Co se týká nároků na výkonnost našeho PC, tak většina webgames je velmi nenáročných na hardwarové vybavení a tak si je můžeme zahrát i na starších a méně výkonných přístrojích. Existují ale samozřejmě i výjimky a některé propracovanější a kvalitnější webgames vyžadují výkonnější počítač.

Hry pro dívky vás zabaví na celý den.Nejlepší stránky na internetu, kde si můžeme zahrát webgames

Jak už jsme si řekli, herních portálů, na kterých si webgames můžeme kdykoli zahrát, je mnoho – představíme si tak alespoň některé z těch nejznámějších, které jsou v českém jazyce.

Raketka.cz – jeden z nejlepších a nejpropracovanějších českých portálů s online hrami, který obsahuje stovky skvělých her různých žánrů. Velkou výhodou hraní webgames na Raketce je spousta funkcí, které se nám otevřou po registraci – můžeme pak soutěžit v síni slávy, plnit různé úkoly a získávat za ně odměny, komunikovat s ostatními hráči atd.Superhry.cz –  další oblíbené stránky pro všechny, kteří si rádi zahrají počítačové webgames. Specialitou tohoto herního portálu jsou videonávody k vybraným online hrám. Pokud tedy hrajeme nějakou z her a nevíme si s ní rady, můžeme využít videonávodu v češtině, který nám pomůže dostat se v ní dál. Kromě online her jsou na portálu Superhry.cz i plné hry ke stažení.

Webgames.cz – spoustu zábavných webgames nalezneme i na tomto portálu, který nabízí online hry pro každého. Vedle jednoduchých a nenáročných webgames je na tomto webu i mnoho skutečně zajímavých titulů, které se dají hrát dlouhodobě a i po mnoha hodinách hraní člověka neomrzí. Zahrát si zde můžeme i takové známé hry, jako je třeba NosTale, Metin 2 nebo Travian 4.

Zahraj.cz – český herní portál s pečlivě vybranými webgames ze všech hlavních žánrů. Nabídka her je pravidelně aktualizovaná a vždy si můžeme zahrát i nejnovější online hry, které jsou k dispozici. I na Zahraj.cz se můžeme zaregistrovat a poté vydělávat body, sbírat medaile atd.

Hry.cz – na závěr se ještě podíváme na jednu z nejvíce navštěvovaných stránek, které se orientují na webgames. Portál Hry.cz patří pod Seznam a i díky tomu jsou tyto webovky hodně známé a využívá je velké množství lidí. Zahrát si zde můžeme hry pro jednoho i pro více hráčů a kromě online her jsou obsahem stránek i plné hry ke stažení. Mezi ty nejhranější webgames patří kulečník Pool Live Tour nebo oblíbený Slovní fotbal. Většina her je docela nenáročných a má jednoduchá a snadno srozumitelná pravidla. Najdeme zde i klasické stolní hry jako jsou šachy nebo dáma a také spoustu karetních her, mezi kterými samozřejmě nemůže chybět ani oblíbený Texas Holdem Poker.


Reklama:


Online seznamka Seznamte.se - ta nejlepší internetová seznamka!
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!